18° Sisli
 • EURO
 • DOLAR

Didimli Yazar Erol Yıldız’ın 7. Kitabı “Kelebeğin Sevdası” Kitapçı Raflarında Yerini Aldı.

Didim Haberleri - Mayıs 8, 2020 22:50 A A

Didimli Yazar Erol Yıldız’ın 7. Kitabı “Kelebeğin Sevdası” Kitapçı Raflarında Yerini Aldı

Didim’de Akbük mahallesinde ikamet eden yazar Erol Yıldız korona günlerinde zorunlu olarak şuan Bolu’da bulunmasına rağmen Didimli okurlarına gazetemiz aracılığı ile selan gönderdi ve kitabının “kitapyurdu com” üzerinden satışına başlandığını, kitabını alan  Didimli okurlarının kitaplarını ilk fırsatta Didim’e geldiğinde imzalamayı arzu ettiğini iletti.

Yazar Yıldız  “Kelebeğin Sevdası”nın korona günlerinde okuyucuları sıkmadan okunabilecek bir kitap olduğunu düşündüğünü eseriyle  ilgili olarak bazı bilgiler verdi yaşanmış ve gerçek bir hikaye olan kitabı hakkında; “Bugüne kadar yazdığım kitaplarımda siyasi araştırma ve Türkiye Cumhuriyeti tarihi başta olmak üzere kara mizah tarzında eserleri okurlarıma sunarak, her birinden teşekkür aldığımı ifade etmek istiyorum. Bu gurur veren tablo ile yeni kitabımın ne olacağı düşüncesiyle beklerken, karşıma farklı bir fikir yansıyarak, bu sefer de sosyal içerikli bir roman yazma konusunda dürtülerimin ağır bastığını gördüm.

Siz değerli okurlarım kitabımı okumaya başlamadan önce, bana desteğini veren ve bu romanın yazılmasında anlattıkları ile yazılmasını sağlayan değerli insan Ali Murat Bey’e sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Kitabın içeriğinde yer alan tüm isimler gerçek hayatta yaşayan gerçek isimlerdir. Ayrıca bana bu kitapta anlatılanların da tamamen gerçek hayatta yaşanan konular olup, tarafımca kendi düşüncelerimle de ilaveleri yapılarak sizlere sunulmuştur.

İstanbul’da güneşli bir Temmuz günü ve günlerden Cumartesi olan şanslı günümde bir lokalde benimle tanıştırılan Ali Murat Bey ile yaptığım sohbetten sonra belirlenen bu kitabın ana temasını ondan dinleyerek not alma şansını yakaladım. Bana anlatılan bu yasanmış hikayenin kaleme dökülmesi sırasında hüznüme ve üzüntüme hatta ülkemizin nereden nereye geldiği, sıkıntıların ne boyutta olduğunu anlayarak, bu aşkın ilerleyen zamanda melankoliye dönüşmesini romanın asıl kişisi gibi yaşayarak anlatmaya çalıştım. Umarım okurken sizlerde zevk alarak okuyacaksınız.

Kitabın içeriğinden birkaç özetlemeyi sizinle paylaşmak istiyorum. Konusu Selanik’te başlayan fakat o dönemde aşk olduğunu henüz bilmeyen Ali’nin, Anadolu’ya gelmesinin ardından karşısına çıkan Sehere duyduğu unutulmaz aşkın hikayesidir.

Henüz Balkan Savaşları başlamamıştır. Fakat bu savaşın belirtilerini yaşamakta olan yöredeki halkan tek korkusu komiteci çetelerin onlara verdiği olum korkusu ve karşılığında verilen mücadelenin içinde yaşanan elim olaylardan gelerek, kurtuluş savaşının ardından yaşanan yıllara yansıması, hüzünlü bir ask hikayesinin anlatımıdır.

Ali, küçük yaşına rağmen, komitecilerin baskını sonucunda katledilen anne, baba ve kız kardeşinin ardından ona sahip çıkan biri tarafından büyütülerek, kaçak yollardan Anadolu’ya ve ardın dan da İstanbul’a yerleşerek yaşamaya başlayan bir yazarın öyküsüdür.

İstanbul’da bir gazeteye yazdığı makaleler ve onların dağıtılmasında destek veren emeği ile geçimini sağlamaktadır. Boş vakitlerinde ise Haliç’i yüksekten seyrederek, eski acılı günlerini hayal ettiği Pierre Lotti’de ki kır kahvehanesinde vaktini geçirmektedir. Bir gün burada, daha sonra annesi ve babası gibi öğretmen olan ve henüz okuma yüzdesi düşük olan ülkede öğretmenliğe başlar ve bu kır kahvesinde Ali ile Zeynep birbiriyle karşılaşırlar.

Bu karşılaşmanın öyküsü, henüz bir araya gelemeden otuz yıl gibi süreci ayn olarak fakat umutla yaşayan bu sevda masalı, yıllar sonra tekrar alevlenerek buluşma noktasına gelir ve acı bir gelecek ile onların sonsuzluğunu çizer. Son dileği yerine gelmiş, onu görmüş ve Ali’nin aşkına kalbi yenik düşmüştür.” bilgilerini paylaştı.

Bir çok kitabını Didim’de yazan Erol Yıldız’ın Yaşanan gerçek bir aşk içeren bu kitabı, Didim Gerçek Gazete okurlarının da  beğeni ile okuyacağınız bir başucu kitabı olmasını umuyoruz.

Kitabın kahramanlarından  Ali’nin henüz dört yaşında iken, babasının yanında ona yardımcı olduğu zamanlarda bir kelebeğin sürekli ona yaklaşarak yanına konmasının getirdiği bu sevda, o zamanlarda babasının korkmaması için söylediği o sevi sevgisinden yanında sakın üzülme sözü ile bağdaşan kitabın ismi de gerçekçi bir yaklaşımın eseridir. Tüm okurlarımıza tavsiye ediyoruz.

Erol Yıldız Kimdir

Atatürkçü ve Cumhuriyetçi bir yazar olan Erol Yıldız, İnsan haklarına saygılı, eşitlikten yana, her türlü canlı seven biridir. Etnik kökeni sevmemekle beraber, Doğu Karadeniz kökenlidir ve 1955 yılında Zonguldak’ın şimdi ilçesi olan Kozlu beldesinde dünyaya gelmiştir. Çocukluğu ve gençliği burada devam eden Yıldız, eğitiminin ardından askerlik hizmetini tamamlamış, ardından kömür işletmeleri ve ilaç sektöründeki hizmetleri sonunda 2001 yılında emekli olarak hayatına devam etmiştir.

Çalıştığı dönemde, yönetimden izin alarak, amatörce mahalli basında makale karalayarak gazetecilik meslek hayatına 1986 yılında adım atmış ve gazeteci tabiri ile mürekkebi yalamaya başlamış iyi bir alaylıdır.

2011 yılından itibaren amatörce yaptığı gazetecilik hayatını kitaplarına yoğunlaşarak profesyonelce mesleğini devam ettirmiştir. Bitmiş olarak piyasaya sürülen kitapları ilgi ile izlenmektedir. Birçok Atatürkçü dernek tarafından söyleşilere davet edilen Yıldız çok sayıda etkinlikte bulunmuş, birçok fuarda imzaya kitaplarını açmıştır.

Ayrıca, 2000’in üzerinde hece vezninde yazılmış şiiri bulunmaktadır. Bunlardan beş tanesi bestelenerek piyasadadır. Ayrıca MESAM üyesidir. Türk sanat müziği korolarında yıllarca bulunmuş Udi’dir. Evli ve iki çocuk ve iki torun sahibidir.

Erol Yıldız’ın halen kitapevleri raflarında satışta olan eserleri şunlardır;

Geçmişten Geleceğe Siyasi Yalanlar,

Liderin Gözüyle 2023.

İçimizdeki Mizah.

IQ Hallerimiz

Atatürk Devrimlerine Bakış.

Asrın  Buyük  Lideri (1919 & 2019)

Bu haber 267 kez okundu.
bir kap su
Didim Haberleri - 22:50 A A
BENZER HABERLER
haber hattı

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HAVA DURUMU

22 Eylül 2020 SALI
18°
 • ÇAR 32.5°
 • PER 32.5°
 • CUM 32.5°

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bize hatırlattıkların için teşekkürler Coronavirüs!..
  Dün sosyal medyada güzel bir video paylaşıldı… Ben de ilgiyle ve biraz da farkındalıkla izledim… Video coronavirüs’e  teşekkürle başlıyordu ve devamında bizlere unuttuğumuz bazı ŞEY’leri tek tek  hatırlatıyordu… İşte o videodaki SES’e kulak verelim: “Teşekkürler Coronavirüs. Bizi silkelediğin için!.. Bize daha büyük bir şeye bağlı olduğumuzu gösterdiğin ve düşündürdüğün için!.. Teşekkürler, bize bollukla, sağlıkla, özgürce […]
 • 02
  6 Kilo Uyuşturucu Aydın’a Sokulmadı
  Aydın Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Aydın il merkezinde uyuşturucu madde ticareti ve kullanımını önlemeye yönelik yapılan operasyonda K9 Narkotik köpeği Çayra’nın da yardımıyla uyuşturucu ele geçirildi. 22.03.2020 günü Doğu illerinden aydına yüklü miktarda uyuşturucu madde getireceği istihbaratı alınan  K. İ. isimli şahsın kullanmakta olduğu aracında yapılan yapılan aramada, araçın çeşitli yerlerinde ve […]
 • 03
  Didim’de yalnız yaşayan kadın evinde ölü bulundu
  Didim’de bir kadın evinde ölü bulundu Didim’de yalnız yaşayan  kadın evinde ölü bulundu Olay Yeni Mahalle 825 sokak Yusuf Apartmanı No:4 Kat 1’de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; ailesi yurt dışında yaşayan ve uzun yıllardır Didim’de tek başına  ikamet eden Funda Yıldız’dan (45) komşuları bir süredir haber alamadı. Apartmanda duyulan koku üzerine komşular durumu polise […]
 • 04
  Altınkum Vakıf Tesislerinde Yıkım Başladı
  Altınkum Vakıf Tesislerinde Yıkım Başladı Yıkımı Zabıta Durdurdu Altınkum Yalı Caddesi üzerinde bulunan ve Didimlilerin park olmasını istediği,  ancak halen belirsizliğini sürdüren ve Vakıf Arazisi olarak bilinen yerdeki metruk binalar yıkılmaya başlandı. Gazetemiz e gelen haberler üzerine görüştüğümüz yetkililer metruk binanın bazı hayati tehlike yaratmaya başladığını ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü olarak yıkıma başladıkları söylendi. Didim […]
 • 05
  Didim İmam Hatip Ortaokulu Kapatıldı
  Didim İmam Hatip Ortaokulu Kapatıldı Didim’de Çamlık Mahallesinde Kurulan Didim imam hatip Ortaokulu ve Yenimahalle’deki pansiyonlu Anadolu İmam hatip Lisesine  talep olamaması üzerine,  Didim İmam Hatip Ortaokulu ile Didim Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin  olduğu binaya taşınacak. Geçtiğimiz yıl  200 Kişilik pansiyonu 24 dersliği bulunan liseye yeterli öğrencinin başvurmaması üzerine  okul yeterli  kapasiteye ulaşamadı. Didim’in Y […]
 • 06
  Korona Günlerinde OSB Yeniden mi Hortluyor?
  Didim’de geçtiğimiz yıl Tarım Bakanlığınca yatırım planlarına alınan Didim’de Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi ve Balık Çiftliklerinin  yapımıyla ilgili Didim kamuoyunun tepkisi ve toplanan 40 bine yakın imzaya rağmen,  AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, Didim’de kurulması planlanan Su Ürünleri Organize Sera Bölgesi (OSB) ile ilgili yaptığı açıklamada ilçedeki çevreci tepkileri eleştirdi. Yapılması planlanan  Balık […]
 • 07
  “SAKIN EV VE ARSA SATMAYIN DİDİM’E OTEL YAPMAYIN(!)”
  “SAKIN EV VE ARSA SATMAYIN DİDİM’E OTEL YAPMAYIN(!)” Didim’in fahri hemşerisi Turizmci Hüseyin Baraner’den korona sonrası turizm ile ilgili öngörüler ve tavsiyeleri ve öngörülerinde  “En az beş yıl otel yapmayın” yakarışı ve  ” Arsası, evi, yatırımı olanlar sakın ola yerinizi satmayın” önerisi dikkat çekiyor. Gazetemize de yaptığı açıklamaların dikkat çeken bölümlerinde Baraner,  uzun dönem öngörüleri […]
 • 08
  400 TEKNE SALDIRI İÇİN GÜN SAYIYOR !
  400 TEKNE SALDIRI İÇİN GÜN SAYIYOR ! Didim’de kaçak avcılığı ile mücadele edilen deniz patlıcanı olarak bilinen deniz canlısının avlanması ile ilgili olarak avlanmasının 28 Eylül 2020 itibariyle serbest bırakılacağını duyan ruhsatlı tekneler hazırlıklarına başladılar. “Didim Sivil Gelişim Gurubu” bileşenlerinden Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (DİHAD) Didim Derneği  adına bilgilendirme paylaşımı yapan  DİHAD yöneticisi […]
 • 09
  “DİDİM’İN BİR DEĞERİNİ DAHA YİTİRMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ”
  DİDİM’İN BİR DEĞERİNİ DAHA YİTİRMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ Dün gazetemize haber olan Altınkum Yalı Caddesi üzerindeki Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait metruk tesislerde yıkım işlemlerin başlaması üzerine Didim Belediyesi işlemi durdurma kararı aldı. Konuyla ilgili olarak Didim Derneği Yönetim Kurulu yazılı bir basın açıklaması ile söz konusu arazinin Didim’in belleğini barındırdığını ve halen kendilerinin de taraf olduğu […]
 • 10
  AN İTİBARİYLE DİDİM GERÇEĞİ
  Büyükşehirlerden Didim’e kaçış var sanırım. Didim’in en işlek caddesi üzerinde oturuyoruz. Araba plakalarının çoğunluğuna baktığımızda başta Ankara olmak üzere Eskişehir, İstanbul, Çorum vs. gibi plakaların çoğaldığını görüyoruz. Buraya kaçıp gelenlere şunu söylemek istiyorum. Hastanemizin kapasitesi kış zamanlarında bile yetersiz yaz aylarında yaşamış olduğumuz kalabalığı biliyor olmanız lazım. Burası kış aylarında 85 bin nüfusu bile kaldıramıyor. […]